Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
baner

Proces o odszkodowanie za śmierć osoby najbliższej

Rozpoczął się proces o odszkodowanie w wysokości 8 mln zł za śmierć osoby najbliższej wynikający z błędu w sztuce lekarskiej

Kancelaria reprezentuje Klienta (osobę fizyczną) w sporze sądowym z kilkoma podmiotami leczniczymi, w tym szpitalami, o zapłatę kwoty 3.000.000,00 zł wraz z odsetkami ustawowymi tytułem odszkodowania w trybie art. 446 § 3 k.c. za znaczne pogorszenie sytuacji życiowej w związku ze śmiercią osoby najbliższej oraz kwoty 5.000.000,00 zł wraz z odsetkami ustawowymi tytułem zadośćuczynienia w trybie art. 446 § 4 k.c. za doznaną krzywdę wynikającą ze śmierci osoby najbliższej.

Sprawa toczy się przed Sądem Okręgowym w Krakowie, pierwsza rozprawa odbyła się w dniu 06 października 2015r. Dochodzona kwota jest najwyższym żądanym w imieniu Klienta odszkodowaniem w dotychczasowej praktyce Kancelarii.

To już kolejna sprawa z zakresu odpowiedzialności odszkodowawczej podmiotów leczniczych prowadzona przez naszą Kancelarię. 

Z ramienia Kancelarii Klienta reprezentuje mec. Michał Kula, przy udziale apl. adw. Martyny Kaczmarek.